Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Szydełka

Dzierganie dekoracyjnych chust, serwet, firanek, a nawet bluzek i sukienek z bawełnianych włóczek czy kordonku wymaga sięgnięcia po odpowiednie narzędzia. Są nimi szydełka, czyli specjalne druty zakończone haczykiem. Wielkość tego akcesorium nie może być przypadkowa – powinna być precyzyjnie dobrana do grubości, jaką wyróżniają się włóczka bawełniana lub kordonek. Tylko właściwe dopasowanie pozwoli na uzyskanie odpowiednio ciasnych oczek i zwartej struktury dzianiny.

Bardzo precyzyjnych narzędzi, jakimi są szydełka, potrzeba też, aby wykorzystać zamieszczane w poradnikach dla dziewiarzy schematy, wykonywać słupki i wzmacniać brzegi robótki łańcuszkami. Znajdziesz u nas szeroki wybór egzemplarzy w różnych rozmiarach w zależności od Twoich potrzeb i typu robótki. Możesz także zdecydować się na cały zestaw. Dzięki niemu przygotujesz się do przyszłych prac, które będą wymagały zastosowania większych i mniejszych modeli. Nasze szydełka i haczyki dziewiarskie są wykonane z bambusa lub z aluminium. Stosujemy także silikonowe nakładki, by narzędzie nie ślizgało się w dłoni w trakcie pracy i pozwalało na szybkie i sprawne przerabianie oczek.